Aktualności


Uwaga Studenci! zmiana druków wniosków-Moduł II- pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.

2019-09-23

W związku z kolejną aktualizacją naboru wniosków w Module II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym poprzez system SOW (nabór elektroniczny) i obsługą wniosków składanych w wersji papierowej (wprowadzenie danych do systemu SOW) wprowadza się ujednolicony wzór wniosku.
Termin składania wniosków na semestr 2019/2020 upływa z dniem 10-10-2019r.

Dołączone pliki:


Pomoc w zakupie protezy lub w utrzymaniu sprawności technicznej takiej protezy - formularze dla oferentów/wykonawców - wystawców dokumentów (Aktywny samorząd - Moduł I/C/3-4.

2019-08-12

PFRON mając na względzie eliminowanie nieczytelności dokumentów oraz usprawnienie procesu opiniowania wniosków i rozliczania udzielonej pomocy w ramach Modułu I, Obszar C, zad.3-4 przygotował aktywne wzory formularzy stosowanych w ramach ww obszarów dot. przedkładanych specyfikacji i kosztorysów.
Aktywny formularz Specyfikacja i kosztorys do wypełniania przez oferentów/wykonawców jest dostępny poniżej oraz znajduje się pod adresem:
www.pfron.org.pl
Ww. dokumenty należy wypełniać w wersji elektronicznej, po wydrukowaniu, dokument należy opatrzeć datą, pieczęcią i podpisem wystawcy. Należy go przedłożyć Realizatorowi programu wraz z rozliczeniem udzielonego dofinansowania, dokument będzie analizowany przez eksperta PFRON podczas drugiej wizyty.

Dołączone pliki:


Pomoc przy zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym (Aktywny samorząd - Moduł I/C/1)!

2019-08-12

Wynikiem aktualizacji zadań dofinansowywanych w ramach Pilotażowego Programu "Aktywny samorząd" możliwym jest aktualnie uzyskanie pomocy w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym - Moduł I, obszar C, zadanie nr 1.
więcej:www.Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (programy,projekty)


Uwaga Studenci - nabór wniosków o dofinansowanie poprzez platformę SOW ! (Pilotażowy Program

2019-08-12

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu informuje, że z dniem 01 września br. nastąpi zmiana w sposobie składania wniosków na dofinansowanie w ramach Pilotażowego Programu „Aktywny Samorząd” Moduł II.
Wnioski będą przyjmowane w wersji papierowej lub elektronicznej poprzez platformę internetową SOW (System Obsługi Wsparcia).
Wnioski w wersji elektronicznej należy składać w terminie od 01 września 2019r. do 10 października 2019r. poprzez platformę SOW pod adresem www.sow.pfron.org.pl
Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z Systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

czytaj całość publikacji "Uwaga Studenci - nabór wniosków o dofinansowanie poprzez platformę SOW ! (Pilotażowy Program "


Informacja.

2019-08-12

Informujemy, że dnia 16 sierpnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu będzie nieczynne.


Dzień Dziecka i Rodziny !

2019-06-04

W dniu 31 maja br. z okazji minionego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Dziecka na piknik do Tarchalina zostały zaproszone wszystkie dzieci przebywające w pieczy zastępczej oraz ich rodzice, rodziny i opiekunowie. Dla swoich podopiecznych tut. PCPR zorganizował m.in. gry i zabawy z animatorami, spotkanie ze strażakami z OSP z Bojanowa oraz policjantami i psami policyjnymi będącymi w służbie KPP w Rawiczu.
Wspaniała pogoda i atmosfera sprzyjały dobrej zabawie. Dziękujemy wszystkim, którzy uatrakcyjnili nam swoją obecnością te szczególne dla nas dni :)

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana

pelna galeriaZobacz pełną galerię (77 fot.)...


  Rusza nabór wniosków w ramach AKTYWNEGO SAMORZĄDU 2019_ Moduł I_zasady

  2019-05-31

  Zgodnie z przyjętymi ZASADAMI PRZYZNAWANIA DOFINANSOWAŃ w 2019r. W POWIECIE RAWICKIM W RAMACH PILOTAŻOWEGO PROGRAMU „AKTYWNY SAMORZĄD”- MODUŁ I, PCPR w Rawiczu przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach Modułu I w okresie:
  - od 01 czerwca 2019r. do 31 sierpnia2019r.
  Aktualne druki dostępne w zakładce druki

  Dołączone pliki:


  System Obsługi Wsparcia osób niepełnosprawnych.

  2019-05-27

  W dniu 23 maja br. Powiat Rawicki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpisali porozumienie w sprawie korzystania z Systemu Obsługi Wniosków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). System Obsługi Wsparcia (SOW) to platforma, za pomocą której osoby niepełnosprawne i jednostki działające na ich rzecz mogą elektronicznie składać wnioski o wsparcie finansowane ze środków PFRON, będących w dyspozycji jednostek samorządu terytorialnego.
  Wdrożenie systemu SOW zwiększy dostępności pomocy oferowanej w ramach zadań i programów finansowanych ze środków PFRON. W powiecie rawickim e- usługę systemu SOW wdraża Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu.
  Dostęp do systemu jest nieodpłatny. Podstawowym i jedynym wymaganiem w celu spełnienia warunku zapewnienia ogólnokrajowego zasięgu jest dostęp do sieci internetowej. Pełne korzystanie z systemu wymaga posiadania narzędzia autoryzacji – uwierzytelnienia przez profil zaufany na platformie ePUAP lub przy pomocy kwalifikowalnego podpisu elektronicznego.

  czytaj całość publikacji "System Obsługi Wsparcia osób niepełnosprawnych."

  Dołączona galeria:

  nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana   Zobacz także: archiwum"Aktualności" (archiwum)...

   przejdź do góry...

   Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu. ul. Dworcowa 1, 63-900 Rawicz, tel./faks: 65-546-4333, 65-546-7375

   Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji