Aktualności (archiwum)


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

Dyrektor o/Wielkopolskiego PFRON z wizytą w Powiecie Rawickim.

2017-04-23

W dniu 21.04.2017r. w Powiecie Rawickim gościła Dyrektor o/Wielkopolskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) - Pani Anna Skupień. Wizyta ta wiązała się z realizacją przez Powiat Rawicki w roku ubiegłym Programu wyrównywania różnic między regionami III, w ramach którego - przy współfinansowaniu ze środków PFRON - został zakupiony przez Stowarzyszenie Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miejskiej Górce autobus na rzecz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce ( 70% wartości zakupionego pojazdu) oraz rozbudowano budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu o dźwig osobowy (30% wartości projektu).

Pani A. Skupień wraz ze Starostą Rawickim - Adamem Sperzyńskim oraz Kierownik PCPR w Rawiczu - Ewą Szczepaniak - spotkała się z przedstawicielami Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnoprawnych w Miejskiej Górce, Gmin Powiatu Rawickiego oraz Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego w Łaszczynie - podmiotów współfinansujących zakup autobusu dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Miejskiej Górce. Odwiedziła również Zespół Szkół Specjalnych w Rawiczu, gdzie zapoznała się z realizacją projektu rozbudowy szkoły poprzez zakup i montaż dźwigu osobowego.
Realizacja tych projektów - dzięki możliwości zaangażowania środków PFRON - przyczyniła się w znacznym stopniu do likwidacji barier transportowych i barier w zakresie poruszania się i komunikowania w placówkach działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami mieszkańców powiat rawickiego.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności" (archiwum))

    przejdź do góry...

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Rawiczu. ul. Dworcowa 1, 63-900 Rawicz, tel./faks: 65-546-4333, 65-546-7375

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji